„Podróż do Bezpieczeństwa”, czyli jak zamienić szkolenie w niezwykłą grę
15 stycznia 2024
, 3 min.

Zmieniamy szkolenie w przygodową grę planszową 

W US Pharmacia cały czas stawiamy sobie wyzwanie: jak sprawić, by proces szkoleniowy był bardziej interesujący i angażujący? Podzielimy  się z Wami projektem, który pokazuje, że nauka i zabawa idą z sobą w parze. Przedstawiamy „Podróż do Bezpieczeństwa” – naszą niezwykłą inicjatywę, która bardzo mocno wspiera kulturę bezpieczeństwa. 

Gramy w Bezpieczeństwo – Ostatnia Wyprawa

„Podróż do Bezpieczeństwa” to nie zwykłe szkolenie. To 7-godzinna przygoda, podczas której nasi pracownicy stają się rycerzami w grze planszowej o nazwie „Ostatnia Wyprawa.” Uczestnicy przenoszą się do średniowiecza, gdzie ich celem jest osiągnięcie szczęścia w zaskakującym świecie smoków i magicznych generatorów. 

Druga część szkolenia pokazuje jak wykorzystać wiedzę ze świata magicznego w naszej codzienności. To też moduł dotyczący Kultury Bezpieczeństwa, w trakcie którego uczestnicy gry dowiadują się, dlaczego warto wprowadzać bezpieczne nawyki i jak zapobiegać zdarzeniom potencjalnie niebezpiecznym. To nie tylko teoria – to praktyczne umiejętności, które można stosować na co dzień. 

Sukces w liczbach, czyli nasze efekty szkolenia (na koniec 2023)

Jednym z wskaźników sukcesu „Podróży do Bezpieczeństwa” są liczby: 

  • ilość przeprowadzonych szkoleń – 60 
  • ilość aktywnych trenerów – 12 
  • ilość przeszkolonych osób – 482 
  • czas szkolenia – 7 godzin 

Trenerzy z Pasją: Wsparcie z Różnych Obszarów 

Nasi Trenerzy to ochotnicy wybrani z różnych obszarów firmy, takich jak produkcja, laboratoria, jakość czy BHP. Wszyscy Trenerzy przeszli specjalne szkolenie Train The Trainers, które przygotowało ich do tej roli. Natomiast uczestnikami szkolenia są pracownicy różnych działów. Zawsze łączymy ze sobą różne obszary – to szkolenie spełnia też ważną rolę integracyjną i daje możliwość poznania tych samych procesów z perspektywy różnych uczestników. 

Bezpieczeństwo jako DNA firmy 

Nasz główny cel to nieustanne budowanie i wzmacnianie kultury bezpieczeństwa w naszej organizacji. Pokazujemy i uczymy, że dbanie o siebie i innych w miejscu pracy to nie tylko obowiązek, ale także część naszego DNA. To podejście przynosi korzyści nie tylko w zakresie bezpieczeństwa i ograniczenia ilości wypadków w pracy, ale także integracji pracowników i wymiany doświadczeń.  

Nasza „Podróż do Bezpieczeństwa” to dowód na to, że nauka i zabawa mogą iść ze sobą w parze, a bezpieczeństwo może stać się częścią naszego codziennego życia. 

O naszych szkoleniach przeczytasz – „Dzień z Bezpieczeństwem

Paulina Łasecka, Dział Bezpieczeństwa, Środowiska i Administracji