Chcę pracować w US Pharmacii… I co dalej?
11 stycznia 2024
, 3 min.

Zobaczyłeś nasze ogłoszenie o pracę, zwróciłeś uwagę na nasz billboard, a może znasz kogoś, kto u nas pracuje? Nieważne, gdzie dowiedziałeś się o pracy u nas, ważne, że chcesz dołączyć do naszego Zespołu.

Rekrutacja w każdej firmie może się od siebie nieco różnić, dlatego opowiemy Ci, jak proces ten przebiega u nas. Mamy nadzieję, że to pozwoli Ci choć trochę zmniejszyć stres związany z rekrutacją

Po pierwsze ogłoszenie rekrutacyjne

Proces rekrutacji pracowników do naszej firmy zaczynamy od publikacji ogłoszeń o pracę. W każdym ogłoszeniu opisujemy ogólnie zadania na danym stanowisku, podajemy również nasze oczekiwania, co do doświadczenia i umiejętności poszukiwanego kandydata, a także opisujemy, na co kandydaci mogą liczyć na tym stanowisku. Jeśli zainteresuje Cię oferowane stanowisko, to kolejnym krokiem jest wysłanie swojego CV poprzez formularz aplikacyjny w ogłoszeniu.

CV musi być

Nadesłane CV weryfikujemy pod kątem zgodności z naszymi oczekiwaniami. Z wybranymi kandydatami kontaktujemy się, prowadzimy krótki wywiad telefoniczny i zapraszamy kandydatów na rozmowy rekrutacyjne. W większości rozmowy odbywają się stacjonarnie w siedzibie naszej firmy, ale jeśli jest to dla Ciebie problematyczne, to możemy również umówić się na rozmowę online za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

Kolejny krok to rozmowa

Rozmowy rekrutacyjne trwają około godziny. W spotkaniu, ze strony US Pharmacii, bierze udział przedstawiciel Działu HR oraz przełożony danego zespołu, do którego rekrutujemy. Zdarza się, że w spotkaniu bierze udział dodatkowa osoba, ale uprzedzamy o tym wcześniej.

W czasie rozmowy, koncentrujemy się na doświadczeniu zawodowym kandydata. Zapytamy Cię o to, jakie zadania realizowłeś na poprzednich stanowiskach, jaka była Twoja rola w obecnym/poprzednim miejscu/ach pracy. Na każdym stanowisku mamy określone, sprecyzowane umiejętności, jakich posiadanie jest konieczne, a także określoną znajomość odpowiednich programów czy sprzętów, które pozwolą realizować przydzielone zadania na danym stanowisku. Nasze pytania w trakcie rozmowy będą również dotyczyć tych aspektów.

Poza pytaniami „twardymi” zapytamy Cię również o to, w jakim zespole lubisz pracować, co jest dla Ciebie ważne w pracy czy w jakim kierunku chciałbyś się rozwijać zawodowo.
W trakcie spotkania będziesz również mieć czas, aby zadać nam wszystkie pytania dotyczące pracy w US Pharmacii, które Cię nurtują.

Zawsze udzielamy informacji zwrotnej

Informację zwrotną odnośnie wyniku rekrutacji przekazujemy zazwyczaj w ciągu 2 tygodni. Informację taką otrzymują wszyscy, niezależnie od tego, jaka jest nasza finalna decyzja.

Na tym kończy się proces rekrutacji, ale to jeszcze nie koniec Twojej przygody z US Pharmacią

Jeśli rekrutacja zakończyła się sukcesem i zaakceptowałeś naszą ofertę pracy to kolejnym krokiem jest proces onboardingu. Więcej o nim przeczytasz w oddzielnym artykule.

3 razy „może”

Może być też tak, że w procesie rekrutacji zdecydujemy się na wybór innego kandydata, niż Ty. Twoje CV pozostaje jednak w naszej bazie (jeśli wyrażona została na to Twoja zgoda). Może być również tak, że za jakiś czas pojawi się podobny proces rekrutacji, do którego będziemy chcieli Cię zaprosić. Może zdarzyć się także, że pojawi się inne stanowisko, do którego naszym zdaniem będziesz pasować.
Skontaktujemy się wtedy z Tobą i poinformujemy o takiej możliwości.

Katarzyna Skrodzka, Dział HR