Bezpieczeństwo w US Pharmacia – budowanie bezpiecznych nawyków przez praktykę i ćwiczenia.
11 stycznia 2024
, 3 min.

Definicja Bezpieczeństwa: co dla nas naprawdę się liczy?

W dzisiejszym świecie, bezpieczeństwo jest wartością, która znajduje się na szczycie naszej hierarchii. Bez względu na to, czy jesteśmy w pracy, w domu czy gdziekolwiek indziej, troszczymy się o nasze bezpieczeństwo i innych osób.  

A co to oznacza w kontekście naszej firmy? Czy dla wszystkich pracowników definicja bezpieczeństwa brzmi tak samo?

Bezpieczeństwo w działaniu 

Nieustannie staramy się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom pracującym w US Pharmacia. Nie jest to tylko slogan, to nasza misja i obowiązek. Działania te mają na celu minimalizowanie ryzyka wypadków, awarii, pożarów i innych niepożądanych zdarzeń.  
Jak to osiągamy?  
Rozpoczynamy od pierwszych dni zatrudnienia, wprowadzając naszych pracowników w poszczególne obszary i zasady bezpieczeństwa, jakie w naszej firmie obowiązują.

Unikalne szkolenia dla wszystkich: od profilaktyki do gospodarki odpadami 

Z pewnością wspólne wartości, innowacyjne szkolenia, nacisk na uważność wspierają nas w tworzeniu bezpiecznego miejsca pracy.

Jednym z naszych autorskich szkoleń jest „Dzień z Bezpieczeństwem”, podczas którego nasi wewnętrzni Trenerzy oferują nowo zatrudnionym pracownikom szkolenia dostosowane do ich potrzeb. To nie są zwykłe wykłady – to dynamiczne, angażujące szkolenia, które uczą, jak chronić się przed różnymi zagrożeniami: 

„Bezpieczny start – profilaktyka niebezpiecznych sytuacji” pomaga pracownikom zrozumieć, czy i jak można uniknąć wypadku;  
„FITtesty” wykorzystują zmysł smaku, aby pokazać, że noszenie półmasek w miejscu pracy jest ważne i potrzebne oraz uczą zasad stosowania środków ochrony indywidualnej (patrz zdjęcie tytułowe)
„Ergonomia i ręczne prace transportowe” uczy zasad komfortowej i bezpiecznej pracy, zgodnej z normami; 
„Pierwsza Pomoc” to praktyczne umiejętności ratowania życia w nagłych sytuacjach, ten blok szkolenia prowadzą nasi pracownicy, należący do Drużyny Ratowniczej USP; 
„Gospodarka Odpadami” wprowadza nas w świat ekologicznego podejścia w miejscu pracy, ale także poza nim – bycie eko jest dla nas ważne, 
„FUKS” to część dedykowana zdarzeniom potencjalnie wypadkowym i przeciwdziałaniu im, 
“Odzież i obuwie robocze” część dotycząca wyposażenia pracowników i sposobu dbania o jakość odzieży. 

W szkoleniach wykorzystujemy gry i filmy edukacyjne, dzięki którym nauka staje się fascynującym doświadczeniem. W przekazywaniu wiedzy o bezpieczeństwie nie ma miejsca na nudę. Dołącz do naszej misji i poświęć 2 minuty dla bezpieczeństwa! 

Czytaj więcej o Programie 2 minuty!

Paulina Łasecka, Dział Bezpieczeństwa, Środowiska i Administracji